ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4753126
*
nr 475 3126
Spegel
Sekelskifte 1900, Förgylld, 51 x 61
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2007
kl 17:54:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 22:11:53
1
500 kr
1/7 16:03:40
2
600 kr
2/7 12:58:44
3
600 kr
2/7 14:20:34
4
800 kr
2/7 14:21:50
4
850 kr
2/7 17:37:43
5
700 kr
2/7 17:38:26
5
850 kr
2/7 17:38:59
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 475 3126
Spegel
Sekelskifte 1900, Förgylld, 51 x 61
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/6 22:11:53 | 1 | 500 kr |
1/7 16:03:40 | 2 | 600 kr |
2/7 12:58:44 | 3 | 600 kr |
2/7 14:20:34 | 4 | 800 kr |
2/7 14:21:50 | 4 | 850 kr |
2/7 17:37:43 | 5 | 700 kr |
2/7 17:38:26 | 5 | 850 kr |
2/7 17:38:59 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27